top of page
rhino.jpg

Rinoplasti

Burnunuzun büyüklüğünden veya şeklinden memnun değil misiniz? Burnunuzdan nefes almakta zorlanıyor musunuz? Eğer öyleyse, rinoplasti sizin için doğru çözüm olabilir. Cayra Clinic'te deneyimli plastik cerrahlarımız her zaman hayal ettiğiniz buruna kavuşmanıza yardımcı olabilir.

Genellikle burun estetiği olarak adlandırılan rinoplasti, burnunuzun boyutunu, şeklini veya oranlarını değiştirebilen cerrahi bir prosedürdür. Bu prosedür ayrıca solunum problemlerine neden olan yapısal sorunları da düzeltebilir.

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Instagram

Rinoplasti

Rinoplasti : Her Zaman İstediğiniz Buruna Cayra Clinic ile Kavuşun

Burnunuzun büyüklüğünden veya şeklinden memnun değil misiniz? Burnunuzdan nefes almakta zorlanıyor musunuz? Eğer öyleyse, rinoplasti sizin için doğru çözüm olabilir. Cayra Clinic'te deneyimli plastik cerrahlarımız her zaman hayal ettiğiniz buruna kavuşmanıza yardımcı olabilir.

Genellikle burun estetiği olarak adlandırılan rinoplasti, burnunuzun boyutunu, şeklini veya oranlarını değiştirebilen cerrahi bir prosedürdür. Bu prosedür ayrıca solunum problemlerine neden olan yapısal sorunları da düzeltebilir.

Cayra Clinic'te hastalarımız için mümkün olan en iyi sonuçları sağlamak için en son teknikleri ve teknolojileri kullanıyoruz. Yetenekli cerrahlarımız, prosedürle ilgili hedeflerinizi ve beklentilerinizi anlamak için sizinle yakın bir şekilde çalışacak ve benzersiz ihtiyaçlarınıza göre özelleştirilmiş bir tedavi planı geliştirecektir.

Rinoplastinin önemli bir karar olduğunu anlıyoruz ve kendimizi hastalarımıza güvenli ve rahat bir deneyim sunmaya adadık. İlk konsültasyondan ameliyat sonrası takibe kadar ekibimiz yolun her adımında yanınızda olacaktır.

Rinoplasti yaptırmayı düşünüyorsanız, bir konsültasyon randevusu almak için bugün Cayra Clinic ile iletişime geçin. Hayallerinizdeki buruna ulaşmanıza yardımcı olalım.

Rinoplasti ameliyatı için yaş sınırını mı merak ediyorsunuz? Veya Rinoplasti Ameliyatı Sizin İçin İyi Bir Seçenek mi?

Rinoplasti her yaştan insan için faydalıdır. Burun estetiği de genç hastalar için en popüler estetik ameliyatlar arasında yer alırken, tıp uzmanları daha genç bir hastanın rinoplasti için hazır olup olmadığını belirlerken büyük özen gösterirler. Fiziksel olarak, burun tamamen gelişmiş olmalıdır - tipik olarak genç kadınlar için 14, genç erkekler için 16 yaşına kadar. Daha genç hastalar ayrıca duygusal olgunluk göstermeli ve kozmetik cerrahi sürecini kavramalıdır.

Her yaştan hastanın gerçekçi arzulara sahip olması çok önemlidir. Rinoplasti mevcut burnunuzu iyileştirmenize yardımcı olabilir, ancak “mükemmelliği” sağlayamaz veya size başka birinin burnunu veremez. Yetenekli, eğitimli bir cerrah seçeneklerinizi açıklayacak ve benzersiz özelliklerinizi tamamlayan bir burun oluşturmak için sizinle birlikte çalışacaktır.

Rinoplasti Ameliyat Teknikleri:

Her ikisi de bireylerde yaygın olarak tercih edilen ve başarılı olan iki farklı teknik kullanılmaktadır. Bu prosedürler, rinoplasti operasyonlarının etkili bir şekilde tamamlanmasına yardımcı olur.

Bu ameliyat açık veya kapalı olarak yapılabilir. Açık prosedürlerde, her iki burun deliğinin ortasında deriden küçük bir kesi yapılır. İleri derecede anormallikleri olan ve doktor görüşü geniş olan hastalarda tercih edilir.

  1. Açık Rinoplasti Ameliyatı:

 Açık prosedürlerde, her iki burun deliğinin ortasında deriden küçük bir kesi yapılır. İleri derecede anormallikleri olan ve doktor görüşü geniş olan hastalarda tercih edilir.

  1. Kapalı Rinoplasti Ameliyatı:

Kapalı burun estetiği ameliyatı burun deliklerinden kesi yapılarak gerçekleştirilir. Kapalı ameliyatın en büyük avantajı kesiğin burun dışından yapılmasıdır, bu da burun içindeki doğal yumuşak dokuları daha iyi korur.

Açık Rinoplasti Ameliyatının Avantajları:

Burun deliklerinin arasındaki alt kısımdan küçük bir kesi yapılarak yapılır. Bu bölgenin açılması cerrahın daha iyi görmesini sağlar. Kıkırdak ve kemiklerde yapılan tedaviler çoğu zaman kapalı teknikle aynıdır. İleri derecede deformitesi olan veya daha önce ikincil cerrahi dediğimiz ameliyat öyküsü olan hastalarda açık rinoplasti yaklaşımı düşünülebilir. Açık rinoplasti yaklaşımının en büyük avantajı, cerraha çok çeşitli görüş ve kullanımlar sağlamasıdır. Ancak kapalı rinoplasti tekniği ile burun ucu ödemi ve oluşan morluklar daha uzun süre kalacaktır.

Kapalı Rinoplasti Ameliyatının Avantajları:

Kapalı burun ameliyatında kesiler burun deliklerindedir. Kapalı teknik cerrahi operasyonlar ameliyat açısından daha düşük görüş açısına sahiptir ancak dışarıdan dikiş izi olma ihtimali yoktur. Ayrıca, iyileşme süresi açık rinoplastiden daha hızlıdır.

Rinoplasti ile birlikte hangi ameliyatlar yapılabilir?

Plastik cerrahi prosedürleri bazen tek bir cerrahi randevuda toplanır. Sayısız prosedürü bu şekilde yoğunlaştırmak, sadece bir iyileşme süresi ve genel anestezi altında sadece bir kez anlamına gelir. Rinoplasti sıklıkla diğer yüz ve vücut ameliyatlarıyla birlikte yapılır.

Ameliyatlarınızı birleştirmenin fizibilitesi konusunda yetenekli plastik cerrahlarımızdan birine danışmalısınız. Prosedürleri birleştirmek bazen iyi bir fikirdir ve bazen değildir. Sizin durumunuzda bunun mantıklı olup olmadığını göreceğiz.

Rinoplasti ameliyatı bazen şunlarla eşleştirilir:

  • çene geliştirme

  • Yüzün liposuction'ı

  • Göz kapaklarında ameliyat

Çene büyütme, rinoplasti ile birlikte kullanılan yaygın bir tedavidir. Burun ve çenenizin şekli ve büyüklüğü yüzünüzün görünümü üzerinde önemli bir etkiye sahiptir ve operasyonları birleştirerek çekici oranlara ulaşabiliriz.

Kombine operasyonların sizin için uygun olup olmadığına karar verirken plastik cerrahımız, anestezi altında ne kadar süre kalacağınız, iyileşmenizin nasıl etkileneceği ve her bir işlemin nasıl gerçekleştirileceği gibi unsurları güvenliğinizi en üst düzeyde dikkate alarak değerlendirecektir.

Burun estetiği hastası çok ağrı çeker mi? Rinoplasti ameliyatından sonra morluk ve şişlik olur mu?

Rahat bir işlem geçiren ve herhangi bir zorluk yaşamayan hasta, iyileşme aşaması olan 5-7 gün sonra işine dönebilir.

Bu aşamada ve sonrasında hafif şişlik ve morluklar normal kabul edilir ve kısa sürede kendiliğinden geçer. Yaklaşık 4-5 gün sonra kişinin görünümü makyajla kapatılabilir ve yavaş yavaş solmaya başlar.

Ameliyat sırasında ağrı olmaması için hasta uyuşturulur. Ardından kişiye uzman hekimin tavsiye ettiği ilaçları vererek ağrı potansiyeline karşı önlem alınması yeterli olacaktır.

Burun estetiği ameliyatlarında tedavi yöntemi, Çayra Clinic'te gelişen teknoloji ve Uzman Doktorların becerisi sayesinde ağrı ve acı hissetmeden kolayca gerçekleştirilmektedir.

Kadın ve erkek Rinoplasti Ameliyatı arasındaki farklar nelerdir?

Önceleri kadınların tercih ettiği burun estetiği ameliyatı artık erkekler arasında da oldukça tercih edilen bir işlem haline geldi. Erkek-dişi oranımız hemen hemen eşitti.

Erkeklerin düz bir burun sırtı ve kadınlara göre daha az eğimli bir burun-dudak açısı olmalıdır. Burun sırtının fazla kıvrık ve burun ucunun fazla yüksek olması durumunda feminen (feminen) bir görünüm ortaya çıkar.

Bayan hastalarda hafif yüksek burun ucu ve burun sırtında hafif bir kıvrım arzu edilir. Burnun üst dudakla ortalama açısı erkeklerde 95 derece, kadınlarda 100 derecedir.

Erkek hastaların hatları daha belirgin ve keskin iken, kadın hastaların geçişleri daha yumuşak olmalıdır. Erkek hastalar burunlarının sadece belirli bölgelerinin sabitlenmesini tercih edebilirler. Aslında, önemli değişikliklere karşı çıkıyorlar.

Örnek olarak, burun köprüsünü kaldırmayı veya alçak burun ucunu hafifçe kaldırmayı düşünün. Erkek hastaların cildi daha kalın ve yağlı olduğu için ameliyat buna göre planlanmalıdır.

Kalın derinin durumuna göre cilt uzmanlarına danışılarak ameliyat öncesi veya sonrası ekstra tedaviler gerekebilir.

Estetik burun ameliyatı sonrası geride kalan kıkırdak doku miktarı kadın ve erkek arasında farklılık gösterir. Erkeklerde ameliyat sonrası morarma ve şişlik daha fazla olur ve burnun son hali daha uzun sürer.

Rinoplasti Ameliyatı Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Burun estetiği ameliyatı sonrasında dikkat edilmesi gereken en önemli konulardan biri; kafa travmaları gibi kafa içi tansiyonu yükseltecek kadar dikkatli olunmalı ve kaçınılmalıdır.

Burnunuzu travmadan korumak ve şişliği azaltmak için mümkün olduğunca başınızı bir yastıkla kaldırmanız önerilir. Gıdalardan ve kan sulandırıcılardan kaçınılmalıdır.

Burun ameliyatı sonrası bir süre spordan kaçınılmalıdır. 10 gün normal aktiviteden ve 3 hafta ağır sporlardan kaçının.

Ameliyattan sonra burnunuzu koruyan alçı veya atellerin ıslanmaması çok önemlidir. Burun estetiği sonrası baş kısmının banyoda yıkanması önerilmez. Her ne pahasına olursa olsun travmadan kaçınılmalıdır. Burun ameliyatından sonra sadece doktor öneriyorsa gözlük kullanın. Düzenli yemek ve uyku düzeni iyileşme sürecini hızlandırır. Dişlerinizi çok sert fırçalamak burnunuzun dibinde bir his uyandırabilir.

Türkiye'de Rinoplasti ameliyatı olmak hakkında Sıkça Sorulan Sorular 2023.

Türkiye'de Rinoplasti (Burun Estetiği) Ameliyatının Maliyeti Ne Kadar?

Türkiye'de bir burun estetiğinin maliyeti, operasyonun karmaşıklığı, cerrahın eğitimi ve uzmanlığı ve coğrafi konum gibi birçok faktör tarafından belirlenir.

Real self web sitesine göre, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki ortalama rinoplasti maliyeti 7.675 $'dır, ancak bu net maliyet değildir. Örneğin ameliyathane olanakları, anestezi ve diğer ilgili harcamalar karşılanmaz.

Ulusal Sağlık Hizmetine göre, Birleşik Krallık'ta bir burun ameliyatının maliyeti 4.500 £ ile 7.000 £ arasında değişmektedir. (NHS)

Ama Türkiye'de bir burun estetiğinin maliyeti nedir? Türkiye'de rinoplasti masrafları 2.500 $ ile 4.500 $ arasında değişmektedir. Yukarıda belirtilenlerle ilgili olarak, lokasyona bağlı olarak bir fiyatlandırma değişikliği görüyoruz, ancak bu, kalite veya başarı oranında bir fark anlamına gelmiyor.

Rinoplasti Ameliyatı İçin Türkiye'de Ne Kadar Kalmalıyım?

Türkiye'de bir burun estetiğinin tamamlanması normalde yedi gece sürer. İlk gün konsültasyon ve kan testi için doktorumuzla buluşacaksınız; ikinci gün, işlem için olacaksınız; üçüncü gün hastanede olacaksınız; Altıncı gün ise doktorlarımız tarafından yapılan kontrole gideceksiniz.

Türkiye'de Rinoplasti ameliyatı için ne tür anestezi kullanıyorlar?

Burun estetiği ameliyatında ister basit ister karmaşık olsun, genel anestezi sıklıkla kullanılır. Sonuç olarak, prosedür boyunca uyuyacaksınız. Genel anestezinin olumsuz etkilerinden kaçınmak için ameliyattan sonra bir gece hastanede kalacaksınız.

Rinoplasti Ameliyatından Sonra İyileşme Ne Kadar Sürer?

Ameliyatınızdan bir hafta sonra işinize dönebilirsiniz. İşte o zaman daha az ameliyat izi olacak ve burnunuz ve yüzünüz daha az savunmasız olacaktır.

Tedavinizden sonraki yedi ila 10 gün içinde işinize dönebilmeniz ideal olacaktır.

Rinoplasti Yan Etkileri Ne Zaman Geçer?

Rinoplasti yan etkilerinin çoğu iki ila dört hafta içinde kaybolur. Daha önce de söylendiği gibi işlemden bir hafta sonra kalan kızarıklıkları makyajla kapatarak işinize dönebilirsiniz.

Son olarak Neden Çayra Klinik?

Başarılı klinik sonuçlar, tıbbi uzmanlık, en son teknoloji ve yüksek kaliteli bakımın bir kombinasyonunu gerektirir.

Cayra Clinic, hastalara birinci sınıf sağlık hizmetleri, yüksek kaliteli tıbbi tedavi ve daha ucuz tıbbi seyahat harcamaları ile olağanüstü misafirperverlik sunar.

Ameliyatlar siz ve refakatçiniz için uluslararası akredite ve VIP odaları bulunan özel bir hastanede yapılmaktadır.

Cayra kliniğinde özel rinoplasti ameliyat paketleri şunları içerir:

Hastanede yatış, tüm ameliyat öncesi analizler, VIP oda konaklamaları ve bulunduğunuz yerden kliniğe VIP transferler, özellikle denizaşırı müşterilerimiz için tasarlanmıştır.  Üstelik ilaçlar ücretsiz veriliyor.

Türkiye'de Burun Estetiği Ameliyatları 2023:

Yüz çekiciliği dış dünya ile en önemli bağlantıdır ve burun da yüz güzelliğini artıran en önemli yüz özelliklerinden biridir.

Türkiye'de rinoplasti (burun işi), anormallikleri/deformiteleri gidermek için başarılı bir kozmetik prosedürdür. Bu nedenle, burnunuzun şeklinden veya boyutundan memnun değilseniz veya burnunuzun şeklinden dolayı nefes almakta güçlük çekiyorsanız, artık endişelenmemelisiniz! Türkiye'deki Cayra Clinic, rinoplasti (burun estetiği) konusunda size yardımcı olabilir.

bottom of page