top of page
kopru.jpg

Diş Köprüsü

Dental Köprü, eksik dişlerin neden olduğu boşlukları kapatmak için popüler bir çözümdür. Yerinde tutmak için boşluğun her iki tarafındaki doğal dişlere bir pontik veya takma diş takılır. Cayra Clinic'te, doğal dişlerinizle sorunsuz bir şekilde uyum sağlayan yüksek kaliteli porselen malzemeler kullanılarak diş köprüsü uygulamaları sunuyoruz. Diş köprüsü tedavimizle gülümsemenizdeki boşluklara veda edin ve yenilenmiş, özgüvenli bir sırıtışa merhaba deyin. Daha fazlasını öğrenmek için bizimle iletişime geçin.

 • Facebook
 • Twitter
 • LinkedIn
 • Instagram

Diş Köprüsü

Dental Köprü, eksik dişlerin neden olduğu boşlukları kapatmak için popüler bir çözümdür. Yerinde tutmak için boşluğun her iki tarafındaki doğal dişlere bir pontik veya takma diş takılır. Cayra Clinic'te, doğal dişlerinizle sorunsuz bir şekilde uyum sağlayan yüksek kaliteli porselen malzemeler kullanılarak diş köprüsü uygulamaları sunuyoruz. Diş köprüsü tedavimizle gülümsemenizdeki boşluklara veda edin ve yenilenmiş, özgüvenli bir sırıtışa merhaba deyin. Daha fazlasını öğrenmek için bizimle iletişime geçin.

Türkiye'deki köprü çeşitleri

Diş köprülerinde kullanılan takma dişlere pontik denir. Her bir eksik diş için, eksik diş(ler)e şekil ve boyut olarak yakın olacak şekilde yapılmış bir pontikiniz olacak.

 • Geleneksel sabit diş köprüsü:  Bu, en iyi bilinen köprü türüdür. Pontik (ler) in bir veya diğer tarafı için bir tacı hatırlar.

 • Maryland diş köprüsü veya bitki özsuyu ile güçlendirilmiş diş köprüsü:  Bu, sıklıkla ön dişlerin yerini almak için kullanılır. Kron yerine porselen veya diğer yandan deliğin bir veya diğer tarafında dişinizin arkasına takılan “kanatlı” metal yapılar kullanılır.

 • Gömülü diş köprüsü:  Eksik her diş için bir gömme, tek bir stratejiyle çene kemiğinize dikkatlice implante edilir. Pontikleri içeren köprü, daha sonraki bir metodolojide üzerlerine kurulur.

 • Konsol diş köprüsü:  Bu genellikle normal olarak kullanılmaz. Deliğin sadece tek bir tarafında karakteristik bir diş bulunduğunda, pontik(ler) bu normal diş üzerinde tek bir kuronla demirlenir.

Türkiye'de köprü diş alternatifleri nelerdir?

Aşağıda, eksik dişlerin yerini almanın birçok yolu vardır. Seçeneklerin her birini araştırmak ve bunları diş hekiminizle birlikte incelemek çok önemlidir. Köprülerin aksine seçenekler şunları içerir:

 • Tam veya yarım takma dişler (takma dişler) – Takma dişlerin birleştiği çıkarılabilir plastik veya metal yapılar

 • Diş implantları – Doğrudan çene kemiğinize sabitlenen bir titanyum dolgunun üzerine takılan bir taklit porselen diş (bir taç)

Diş hekiminiz hangi seçeneğin sizin için en iyi olduğuna karar vermenizde size yardımcı olacaktır.

Diş köprüsü ve diş implantı

Çok sayıda diş koruma planı köprüleri kapsar ve birçoğu şu anda ekleri de kapsar. Ekler uzun ömürlü bir düzenleme olarak görülürken, yasal değerlendirmeye bağlı olarak bir diş uzatması her 5 ila 15 yılda bir değiştirilmelidir. Diş temizliği gibi, ekler de dahil olmak üzere çok çeşitli uzantıların varlığını azaltabilecek faktörler vardır.

Türkiye'de Diş Köprüsü İle Kullanılan Malzemeler

Diş köprüsündeki diş durumuna göre malzeme seçimi yapılır.

 • Katı Zirkonyum

 • Zirkonyum destekli porselen

 • Tam metal

 • Metal destekli

 • Porselen Köprü

Rafine edilmemiş maddesi katı ve kuvvetli olduğu için sırt bölgesindeki zarar görmüş dişlere uygulanır. Sağlam bir metal iskelet tabanı, şekillendirilmiş bir katmana sahiptir. Üst kısma ayrıca porselen kaplama yapılır. Metal ve porselen, son derece yoğun bir işlemle birlikte güçlendirilir. Bu sayede güç gerektiren ısırmalara karşı dayanıklı bir konstrüksiyon yapılmış olur.

 • Zirkonyum Destekli Porselen

Zirkonyum malzeme diş hekimleri tarafından en dayanıklı malzemeler arasında görülmektedir. Son derece düz ve hafif bir görünüme sahip olmasına rağmen diş ile birleştiğinde tamamen serttir. Berrak ve kuvvetli olmak üzere iki çeşidi vardır.

Açıklığa kavuşturmak için, zirkonyum köprüde birkaç diş eksik olmalıdır. İkiden fazla diş talihsizlikleri için önerilmez. Göze çarpan ön dişlerde lezzetli sonuç harika.

İkiden fazla diş talihsizliği olan hastalarda ve dişlerini gıcırdatarak sahte maddelere zarar veren hastalara güçlü zirkonyum köprüler uygulanmaktadır. Diş yapısına göre gölgeleme yaparak sağlamlığın yanı sıra stil de verir.

 • Geçici Köprü Dişleri

Maddelerindeki madde katı ve sağlam değildir. Bir araştırma merkezinde çok iyi bir şekilde uygulanabilir ve diş hekimi tarafından kolayca hazırlanabilir. Yanak dişleri ve uzun köprü ihtiyaçları için pek sevilmez. Her halükarda kullanılırken dikkatli olunmalıdır. çok hassastır.

Türkiye'de bir diş köprüsüne sahip olmanın faydaları nelerdir?

Diş köprüleri, eksik dişler için uzun süreli bir çözüm sunar. Diş eklerinden farklı olarak, köprüler eksik dişleri tıbbi prosedür olmadan tamamlayabilir. Ayrıca, porselen kaplamalar erişilebilir olduğunda, yeni dişiniz onu çevreleyen normal dişlerden pratik olarak belirsiz olabilir. Bir diş köprüsüne sahip olmak, sırıtışınıza güvenmenize ve yemek yemek ve konuşmak gibi günlük egzersizleri daha basit yapmanıza yardımcı olabilir. Eksik bir dişin yerine başka bir diş koymak, kalan dişlerinizi korumanıza da yardımcı olabilir. Delikleriniz olduğunda, kalan dişler sarkabilir veya boşluğa hareket ederek ısırma şeklinizi etkileyebilir. Yiyecekler aynı şekilde boşluklara takılabilir ve diş çürümesi riskinizi genişletebilir. Diş köprüleri, kesinliğiniz, kişisel memnuniyetiniz ve ağız sağlığınızla ilgilidir.

Diş köprülerine sahip olmanın dezavantajları.

 • Gelecekteki projeksiyon dişlerine zarar veren köprüler hakkında iki kez düşünebilir.

 • Kaplamaların hasta olması durumunda mikroplar ve plaklar içeri girerek dişlerin çürümesine neden olabilir.

 • Kuronlar dişlerinizin yapısını değiştirerek ısırmanızı etkileyebilir.

 • Projeksiyon dişlerinin uzamaya yeterince yardımcı olmaması durumunda köprü düşebilir.

 • Projeksiyon dişleri, prosedür(ler) nedeniyle zayıflayabilir ve diş ekleri ile değiştirilmelidir.

Türkiye'de diş köprüsü yaptırmak

Bir Maryland köprüsü, diğer türlere göre daha az düzenleme gerektirir, çünkü projeksiyon dişlerinin hazır olmak için uğraşmasına gerek yoktur. Diğer üç tür için, gerçekleştirilen iki yöntem gibi bir şeye sahip olacaksınız ve etkileşim genişletilmiş olabilir. Köprü tipiniz ne olursa olsun, diş uzmanınızın, laboratuvarın uzantı parçalarını şekillendirmek için kullanacağı ölçüleri veya dişlerinizin bilgisayarlı taramasını kabul etmesini bekleyin.

Diş Köprüleri Ne Kadar Sürer?

Diş köprüleri beş ila 15 yıl ve şaşırtıcı bir şekilde daha uzun sürebilir. İyi bir ağız temizliği ve normal testlerle, iyi bir uzatmanın ortalama ömrünün on yıldan fazla olması beklenebilir.

Diş Köprüsü İle Yemek Yemek Zor Olur mu?

Eksik dişlerin bir diş uzatma ile değiştirilmesi, yemek yemeyi gerçekten daha basit hale getirmelidir. Köprüye alışana kadar, küçük parçalara ayrılmış hassas besin kaynaklarını yiyin.

Diş Köprüsü Konuşma Şeklimi Değiştirecek mi?

Dişler olmadığında açıkça konuşmak çok zor olabilir. Geçerli ilişkilerinde en önde gelen dişlerle bir diş köprüsü takmak, uygun şekilde konuşmanıza yardımcı olacaktır.

Türkiye'de Köprü Çalışması Nasıl Uygulanır?

Ana aşamadan başlayarak dişlere ne kadar zarar verildiği ve taşa konulmaması için yöntemler belirtildiği gibi farklılık gösterir. Değerlendirme sonrasında dişlere küçültme ve dilimleme işlemleri yapılır. Uygulama sırasında diş duyarsızlaştırılır. Ardından, bu noktada boyutlar tahmin edilir. Diş uzmanı tarafından ayarlanan ölçü yapıştırıcısı ile diş ölçüsü şekillendirilir. Tahmin aşamasından sonra geçici bir uzatma dişi birleştirilir. Bunun gerekçesi ise eksilen dişlerin hassas hale gelmesidir. Olmadığı zaman dişte zonklama ve ağrı olur. Şekillendirilen dişler düzenlenmek üzere araştırma merkezinden sevk edilir. Sorumluluğa bağlı olarak 3 ila 10 gün arasında bekleme süresi olabilir. Dişler hazır olduğunda uygulama için değerlendirmeye gidersiniz. Uygulamada, vurgular, örneğin, eksiklikler, bollukları, diş tesellileri ve ağız ile benzerlikleri kontrol edilir. Bir sorun olması durumunda diş hekimi sorunu giderir ve yerleştirme işlemine geçilir.

Türkiye'de diş köprüsü yaptırdıktan sonra dişlerinize nasıl bakıyorsunuz?

Diş köprüleri, takma dişler gibi çıkarılıp çıkarılmadıkları, aksine sonsuza kadar dayanmadıkları için "son derece dayanıklı" olarak kabul edilir. Tipik uzatma, beş ila yedi yıl aralığında bir yerde dayanır, ancak meşru bir değerlendirmeyle, birkaç köprü on yıldan fazla dayanabilir. Malzemelerdeki ve stratejilerdeki gelişmeler muhtemelen onları gelecekte çok daha sağlam hale getirecek. Her şey eşit olduğunda, uzantınızla nasıl başa çıkacağınız, ne kadar süreceğini büyük ölçüde etkileyebilir. Normal dişler için tipik olarak önerildiği gibi, uzantınızı florürlü diş macunu ve diş ipi ile fırçalamanız gerekecektir. Diş hekiminize yapacağınız olağan ziyaretler de aynı şekilde önemlidir. Diş uzmanınız veya diş hijyenistiniz size yeni uzantının etrafını nasıl uygun şekilde diş ipi ile temizleyeceğinizi ve temizleyeceğinizi gösterecektir. Aynı şekilde,

Türkiye'de diş köprüsü yaptırdıktan sonra hangi yiyeceklere dikkat etmelisiniz?

Köprünüz takıldıktan sonra bir süre yediklerinize dikkat etmelisiniz. Prosedür(ler)inizden hemen sonra neleri yiyip neleri yiyemeyeceğinizi anladığınızdan emin olun ve diş hekiminizin tavsiyelerine uyun. Uzatma veya çıkıntı dişlerinizde sorun yaratabileceği için birkaç yiyecek çeşidinden bir süre uzak durulmalıdır. Bunlar şunları içerir:

 • Chewy/yapışkan tatlılar

 • Sert ikramlar veya ısırıklar

 • Tatlı yiyecek çeşitleri (kaplama altındaki diş çürüklerini önlemek için)

 • Patlamış mısır

 • Fındık

Türkiye'de diş köprülerinin maliyeti nedir?

Temel köprü geliştirmede maliyet son derece düşüktür. Her harcama planı için olasılıklar vardır. Ancak zirkonyum gibi pahalı ürünler seçerseniz masraf artacaktır. Aynı şekilde diş sayısı ve ihtiyacınız olan strateji de maliyeti değiştirmektedir. Özelleştirilmiş bir maliyet elde etmek için aşağıdaki yapıyı tamamlayın.

Sıkça Sorulan Sorular

Ön dişler için hangi diş köprüsü kullanılır?

Genel olarak konuşursak, bir kişinin ön dişlerinin eksik olması durumunda Maryland diş köprüsü (zift takviyeli köprü) kullanılır. Bu diş uzantısı, mevcut dişlerle arayüz oluşturan metal bir yapıyla kaynaşmış porselen kullanır.

Diş köprüleri zararlı mı?

Zararlı değiller. Tam tersi.

Diş köprüsü tedavisine kim ihtiyaç duyar?

Aslında hastaya göre değişir. Bununla birlikte, kozmetikle ilgili endişeleriniz için standart bir tedavi olarak bile kullanmaya karar verebilirsiniz.

Riskler var mı?

Riski yoktur.

İşlem ağrılı mı?

Ağrılı bir işlem değildir. İşlem öncesinde bir enjeksiyon yardımıyla işlem bölgeleri uyuşturulur.

Tamamlanması için kaç seans gerekir?

Köprü diş tedavisinde kişinin sağlık ihtiyacına göre çeşitli aralıklarla 3-4 enjeksiyon yapılır. Seanslar 1 ila 2 hafta arayla değişmektedir.

Türkiye'de köprü tedavisi beklerken ne yapabilirim?

İşlemlerinizi beklerken Türkiye'deki tarihi yerlerin ve plajların tadını çıkarabilirsiniz.

Türkiye'de köprü diş tedavisi yaptırmanın faydaları nelerdir?

Cayra Clinic Türkiye'de sağlık ve turizmi birleştiriyor. Ayrıca uzman doktorları diğer ülkelere göre uygun fiyatlarla sunuyoruz.

Türkiye seyahatimden önce ne hazırlamalıyım/paketlemeliyim?

Ülkenizin düzenlemelerine bağlı olarak vizeye ihtiyacınız olabilir. Ayrıca, Türkiye'deki konaklamanız için uygun kıyafetleri yanınıza almanız iyi bir fikirdir.

Türkiye'de köprü tedavisi için beklerken nerede kalabilirim?

Beş yıldızlı otellerimizde konaklayabilirsiniz. Türkiye'ye gelmeden önce odanızı sizin için ayıracağız.

Türkiye'de diş hekimleri İngilizce biliyor mu?

Türkiye'deki doktorların çoğu İngilizce konuşur veya iletişim kurmanıza yardımcı olacak bir asistanı vardır.

Türkiye'de köprü tedavisi görürken refakatçi getirmem gerekir mi?

Bir refakatçi getirebilir veya süreç boyunca size destek olacak ekibimizle çalışmayı seçebilirsiniz.

Türkiye'de köprü diş tedavisi yaptırmak ne kadar sürer?

Çayra Clinic'te profesyonel doktorlarımız tarafından işlemin tamamlanması genellikle bir saat sürmektedir. Tüm yolculuk yaklaşık 3-6 gün sürer.

Paketi satın aldıktan sonra herhangi bir şey için ekstra ödeme yapmam gerekiyor mu?

Pakete dahil olan her şey ücretsiz olacak. Yemek ve eğlence gibi diğer ücretler için cebinizden ödeme yapmanız gerekebilir.

Türkiye'de ulaşım yolları nelerdir?

Sizi VIP aracımızla havalimanından alıp otelinize bırakıyoruz ve ardından otelden kliniğinize bırakıyoruz.

Neden Bizi Seçmelisiniz?

Cayra Clinic'te en iyi sonucun alınabilmesi için gerekli modern ekipmanlara sahip uzman doktorlarımız tarafından uygulanan uygun teknik ile neredeyse ağrısız ve hızlı bir şekilde iyileşme sağlanmaktadır.

bottom of page