top of page

Obezite Ameliyatları

Ölçüm ve İşaretleme

Gastrik bypass, yaşam tarzı değişiklikleri ve egzersizle aşırı kilo veremeyen hastalarda düzenli olarak uygulanan bir tür kilo verme tıbbi prosedürüdür. Esha Sağlık Grubu'nda obezite ve buna bağlı hastalıkların tedavisine yardımcı olmak için gastrik bypass ameliyatı yapıyoruz. Bu prosedür, mideyi küçültmeyi ve sindirim sisteminin bir bölümünü atlamayı içerir, bu da gıda alımının azalmasına ve vücudun enerji için besinleri emme biçiminde değişikliklere neden olur. Bu, iştahın azalmasına ve tokluk hissinin artmasına yol açar ve sonuçta vücudun sağlıklı bir kiloya ulaşma yeteneğini geliştirir.

Obezite Ameliyatları

obezite-ameliyati-sonrasi-dikkat-edilmesi-gerekenler-m.webp

Türkiye'de Tüp Mide ameliyatı, obezite tedavisi için çok yaygın ve etkili bir cerrahi prosedürdür. Hastanın tükettiği besin miktarının azaltılması ve ghrelin hormonunun (iştah) vücuttan atılmasıdır. Esha Sağlık Grubu'nda, hastalarımızın kilo verme hedeflerine ulaşmalarına ve genel sağlıklarını iyileştirmelerine yardımcı olmak için güvenli ve güvenilir tüp mide ameliyatı seçenekleri sunuyoruz. Türkiye'de mide ülseri ameliyatları lararоѕсоріс (kapalı) yöntemi ile yeniden gerçekleştirilir. Hastanın karnındaki 4 küçük delikten girilerek kamera aletleri yardımıyla yeniden oluşturulan operasyon yaklaşık 1 saat sürüyor. Ameliyattan sonra, hasta 4. saatte ayağa kalkıp tek başına yürüyebilir. Türkiye'deki Esha Sağlık Grubu'nda, gözlem için ameliyattan sonra 3 gün hastanede kalmak zorunludur. Daha sonra, bizim normal hayatlarımıza geri dönüyoruz. Türkiye'de mide ameliyatı, obezite cerrahisinde en etkili prosedürlerden biridir. Altı aydan sonra, hasta aşırı ağırlığının yaklaşık olarak yarısını ve bir yıl sonra da aşırı ağırlığının yaklaşık %70'ini kaybedebilir. Mide azaldığında, hasta tok hissetmek için daha az yiyeceğe ihtiyaç duyacağından normalden daha az yiyecektir.

Obezite Ameliyatları

woman-having-stomach-ache.jpg

intragastrik balon Türkiye'de BMI'si 30 ila 40 olan birçok kişinin kilo verme hedeflerine ulaşmasına yardımcı olan popüler bir cerrahi olmayan kilo verme prosedürüdür. BMI'niz daha yüksek veya daha düşükse, sağlık durumunuza bağlı olarak doktorunuz diğer kilo verme seçeneklerini önerebilir veya sizi prosedür için uygun görebilir. İstanbul ve Antalya'daki Esha Sağlık Grubu'ndaki doktorların alanlarında son derece profesyonel ve deneyimli olması nedeniyle, yurt dışından birçok kişi yıllardır mide balonu ameliyatı için Türkiye'yi seçmektedir. Ayrıca Türkiye'de mide balonunun maliyeti uygun ve insanlar için oldukça caziptir. Türkiye'de mide balonunun ortalama maliyeti 2000-4000 USD arasında değişmekte olup, diğer ülkelere göre ucuz bir seçenektir. Bu nedenle, güvenli ve etkili bir kilo verme prosedürü arıyorsanız,

Obezite Ameliyatları

İç çamaşırları

Mide bandı Türkiye'de cerrahi, İstanbul ve Antalya'daki profesyonel ve deneyimli Esha Sağlık Grubu'ndaki mevcuttur ve Vücut Kitle İndeksi (VKİ) 40 veya daha fazla olan veya BMI'si 30 ila 40 olan kişilere yardımcı olabilecek popüler bir kilo verme ameliyatı seçeneğidir. Başka sağlık sorunları olanlar, kilo vermek ve genel sağlıklarını iyileştirmek için. Kucak bandı veya kısıtlayıcı kilo verme ameliyatı olarak da bilinen mide bandı, midenin üst kısmına yerleştirilen ve gıda geçişini kısıtlayan bir yumurta saati şekli oluşturan yumuşak ve ayarlanabilir bir silikon banttır. Esha Sağlık Grubu'ndaki doktorlar, Türkiye'de yeme alışkanlıklarını değiştirmek ve kilo vermek isteyenler için güvenli ve etkili bir seçenek olan mide bandı ameliyatı yapma konusunda yeteneklidir. Türkiye'de mide bandı ameliyatı maliyeti diğer ülkelere göre uygun olup 4000 USD – 7000 USD arasında değişmektedir,

Obezite Ameliyatları

young-man-shirt-suffering-from-backache-looking-painful.jpg

Fıtık, vücudun bir iç kısmı kas veya çevre doku duvarındaki bir zayıflığı ittiğinde ortaya çıkar. Kaslarınız genellikle bağırsaklarınızı ve organlarınızı yerinde tutacak kadar güçlü ve sıkıdır, ancak zayıf noktalar varsa fıtık gelişebilir. Bir kasık fıtığı (“ingwinal” olarak telaffuz edilir) en yaygın fıtık türüdür. Kasıkta bir şişlik veya yumru veya genişlemiş bir skrotum (testisleri içeren kese) olarak görünebilir. Şişlik ağrılı olabilir. Çıkıntı genellikle bir şey kaldırırken ortaya çıkar ve yattığınızda kaybolur. Türkiye'de fıtık cerrahisi ile ilgili tüm sorularınızın yanıtlarını almak için şimdi Türkiye'deki Esha Sağlık Grubu'ndaki cerrahınızla görüşün.

bottom of page