top of page

Tıbbi Seyahat Sigortası

Tıbbi Seyahat Sigortası Nedir?

Türkiye, turistlerin sağlıkları için seyahat etmelerini sağlamak için ulaşımdan konaklamaya kadar öncü uygulamaları hayata geçirdi. Bu doğrultuda “Güvenli Turizm Sertifikası” uygulamasını ilk kuran ülkedir.

 Medikal Seyahat Sigortası paketi, eşsiz tarihi, doğası ve kültürüyle dünyanın en önemli turizm destinasyonlarından biri olan Türkiye'de turistlerin güvenli bir tatil geçirmelerini sağlayacaktır.

Medikal Seyahat Sigortası Neleri Kapsar

Kapaklar

Yatarak tedavi

Anlaşmalı sağlık kurumlarında yatarak tedavi sonucunda oluşan masrafların anlaşmalı sağlık kurumlarında kısmen karşılanması durumunda anlaşmasız sağlık kurumlarında (oran vb. bağlı) tarifeler ile karşılanması gerekmektedir.

Ayakta tedavi

Ayakta tedavi masrafları doktor muayenesi, laboratuvar tetkikleri, röntgen, modern teşhis ve fizik tedaviyi kapsar ve sigorta tarafından karşılanır.

İlaç

Sigorta, hastalanmaya neden olan ve tedavi edilmesi gereken hastalıklarda tedavi ve yatarak tedavi masraflarını karşılar.

Türkiye Vizesi İçin Tıbbi Seyahat Sigortası Gerekli mi?

Türk Dışişleri Bakanlığı'na göre, Türkiye'yi kısa süreli ziyaret eden herkesin vize alması gerekiyor. Bazı ülkeler e-Vize verirken, diğerleri e-Vize almaya uygun değildi.

Yabancı bir ülkeye seyahat ediyorsanız seyahat sigortasına ihtiyacınız vardır. Ana varış noktanız olmasa bile, ayrılmadan önce seyahat sigortası satın almanız her zaman tavsiye edilir.

Türkiye İçin Sağlık Seyahat Sigortasını Nereden Alabilirim?

Türkiye'ye seyahat ediyorsanız, uluslararası bir seyahat sigortası şirketi aracılığıyla seyahat sigortası yaptırmayı düşünebilirsiniz. Tipik olarak, yaşadığınız yerde seyahat sigortası satabilecek birkaç yerel ofis vardır. Ayrıca, Türkiye'de bulunduğunuz süre boyunca bir tur acentesi veya gemi çalışanı aracılığıyla seyahat sigortası satın alabilirsiniz. Bir tur acentesi kullanarak seyahat ediyorsanız, bu, genel fiyata sigortayı da içerecektir. Bazı planlar en iyi kapsamı sağlamadığından bu önerilmez.

Kredi kartlarından farklı olarak, karşılaştırma web siteleri aracılığıyla seyahat sigortasına genellikle daha erişilebilir. ABD, İngiltere, Kanada ve Avustralya'da seyahat sigortası almanın bir yolu, farklı şirketlerin sigortalarını karşılaştırmaktır. Çevrimiçi seyahat sigortası satın almanın, karşılaştırma web sitelerinde yer alan herhangi bir satıcı veya şirketle bağlantısı yoktur.

Tercih ettiğiniz belirli sağlık planını değiştirmek, tıbbi tedaviler için sağlık bakımı bütçesinin ne kadarını harcamak istediğinizi kontrol etmenizi sağlar.

Tıbbi Seyahat Sigortam Türkiye'deki Tıbbi Giderlerimi Karşılar mı?

Seyahat sigortası poliçeleri tıbbi masrafların çoğunu karşılar, ancak sizi yalnızca seyahatiniz sırasında meydana gelen kazalar veya Türkiye'de meydana gelen ani hastalıklar için karşılar.

Bununla birlikte, önceden var olan bir durumunuz varsa sigorta kapsamına girmeyeceksiniz. Sağlık sigortası, fiziksel ve mesleki terapi gibi şeyleri kapsamayabilir. Ancak bazı sağlık durumları genellikle ücretsiz olarak karşılanır.

Türkiye Seyahat Sigortası Ne Kadar?

Seyahat sigortasının maliyeti genellikle aşağıdakiler gibi çeşitli faktörlere bağlıdır:

Türkiye'de bulunduğunuz süre boyunca seyahat sigortanızın sizi ne kadar karşılayacağı, orada ne kadar süre kalacağınız ve yaşınız, satın alacağınız sağlık sigortasının türünü etkileyecektir.

Genel olarak, çoğu insan genel seyahat sigortası masraflarının yaklaşık %4 ila %10'unu öder.

Türkiye'de Sağlık Pahalı mı?

Türkiye'ye gelen ziyaretçilerin çoğu, tedaviye ihtiyaç duyduklarında, AB'deki standartlardan daha ucuz oldukları için özel tıbbi tesislere gitmektedir. Sonuç olarak, Türkiye'de turizm sigortası sunmak dünyanın önde gelen sağlık turizmi destinasyonlarından biridir ve Türkiye Cumhuriyeti sağlık hizmetlerine çok para harcamaktadır. Sonuç olarak, Türkiye'deki sağlık hizmeti standardı diğer AB ülkeleri ile karşılaştırılabilir düzeydedir. Nitekim, Dünya Sağlık Örgütü'nün (WHO) bir raporuna göre Türkiye, dünyada bütçesinin %10'u veya daha fazlasını sağlık harcamalarına harcayan dokuz ülkeden biridir.

Türkiye'ye Seyahat Etmek Güvenli mi?

Türkiye'ye seyahat etmek nispeten güvenli kabul ediliyor çünkü hükümet insanları konukseverlikle tanınıyor.

Ancak kitaplar belirli yerler hakkında rehberlik sağlamaz. ABD Dışişleri Bakanlığı ve Birleşik Krallık Dışişleri ve Milletler Topluluğu Ofisi, Suriye'ye giden yolcuların Suriye ve Irak sınırlarına yakın bölgelerden kaçınmasını tavsiye ediyor. Ancak Türkiye'nin batı bölgesindeki Antalya, İzmir ve İstanbul gibi diğer büyük şehirleri dünyanın en güvenli şehirleri arasında yer alıyor.

Türkiye Sağlık Seyahat Sigortası Kaçırılan Uçuşları Karşılar mı?

Evet, Sağlık Seyahat Sigortası Türkiye poliçesi, poliçede yer alması halinde kaçırılan uçuşları teminat altına alır. Bununla birlikte, standart bir seyahat sigortası poliçesi genellikle, kaçırılan uçuşlar ve iptaller gibi seyahat kesintisi kapsamını içerir.

 Bununla birlikte, sigorta sağlayıcısı, ani bir hastalık veya kaza da dahil olmak üzere, uçuşunuz için ödeme yapmak için geçerli nedenleri göz önünde bulundurmalıdır. İşle ilgili bir acil durum söz konusuysa, hukuk büronuz sigorta şirketini bilgilendirmelidir.

Sıkça Sorulan Sorular

1- Paket kapsamında seçilen teminatlar otele mi ödeniyor yoksa sigortalı mı?

Tazminat ödemeleri Sağlık Sigortaları hak sahibine yapılır. Dolayısıyla ilgili poliçelerdeki ödemeler sigortalıya yani hak sahibine yapılacaktır.

2- Tazminat süresi nedir?

Poliçe süresi içinde ödenecek azami tazminat süresi 15 gündür.

3-Gözetime karar veren hastanenin özel veya devlet hastanesi olması fark eder mi?

Denetim kararı veren hastanenin devlet hastanesi olması gerekir.

4- Herhangi bir bekleme süresi var mı?

Hayır herhangi bir bekleme süresi yoktur.

5-Yaş sınırlaması var mı?

Ülkemizi ziyaret eden 0-65 yaş arası turistler bu üründen faydalanabilmektedir.

bottom of page