top of page
DHI-Hair-Transplant.jpg

DHI Saç Ekimi

DHI Saç Ekimi tekniği, saç ekimi için geliştirilmiş bir FUE yöntemi olarak bilinmektedir. Bu teknikte saç folikülleri kafa derinizden alınır ve doğrudan saçsız bölgelere yerleştirilir. DHI Saç Ekimi, DHI Global Medical Group tarafından geliştirilen saç dökülmesi problemlerinin çözümünde en sık kullanılan tekniklerden biridir.

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Instagram

DHI Saç Ekimi

DHI Saç Ekimi tekniği, saç ekimi için geliştirilmiş bir FUE yöntemi olarak bilinmektedir. Bu teknikte saç folikülleri kafa derinizden alınır ve doğrudan saçsız bölgelere yerleştirilir. DHI Saç Ekimi, DHI Global Medical Group tarafından geliştirilen saç dökülmesi problemlerinin çözümünde en sık kullanılan tekniklerden biridir.

50 yaşına gelindiğinde, erkeklerin yüzde 85'inden fazlası saçlarında incelme yaşar ve tüm kadınların yarısından fazlası yaşamları boyunca gözle görülür saç dökülmesi yaşar.

Dökülen saçların yeniden çıkmasına yardımcı olmak için çeşitli saç ekimi ameliyatları geliştirilmiştir. En yaygın iki teknik, foliküler ünite nakli (FUT) ve foliküler ünite ekstraksiyonudur (FUE).

FUT sırasında bir cerrah, kafa derinizin arkasından bir saç şeridi keserek tek tek saç köklerini çıkarır. FUE sırasında, bir cerrah kafa derinizden folikülleri çıkarır. Her iki ameliyatta da foliküller kafa derinizin saçsız bölgelerine implante edilir.

DHI Saç Ekimi, FUE tekniğinin bir modifikasyonudur ve saç köklerinin ekilmesinden önce kafa derinizdeki kanalların manuel olarak kesilmesini içerir. Bu işlem için kalem şeklinde özel bir alet kullanılır ve DHI Saç Ekimi işlemi sırasında aynı anda hem kanal kesimi hem de folikül ekimi yapılmasına olanak sağlar.

DHI ameliyatı hakkında bilmeniz gereken her şeyi gözden geçirelim.

Sizin İçin En Etkili Saç Ekim Yöntemleri

Esha Sağlık Grubu , doğal görünümlü sonuçlar veren çeşitli son teknoloji saç restorasyon tedavileri sunar.

DHI Saç Ekimi İşlemi:

İmplanter kalem ile birlikte kullanılan DHI tekniği direkt saç ekimi uygulamasıdır; Choi kalem tekniği ve tıraşsız saç ekimi olarak da bilinmektedir.

DHI saç ekimi, FUE tekniğine dayanmasına rağmen yeni bir saç ekimi tekniği olarak kabul edilmektedir. DHI ve FUE saç ekimi arasındaki temel fark, saç köklerinin ekilmesinden önce kanal açılmasına gerek olmamasıdır. DHI Choi kalem saç ekiminde donör bölgeden alınan saç greftleri doğrudan alıcı bölgeye ekilir.

Doğal görünümlü saç ekimi sonuçları elde etmemizi sağlayan yeni nesil saç ekim yöntemi.

DHI saç ekimi hem cerrahi hem de estetik yeterlilik gerektirir. Cayraclinic, İstanbul'da klinik deneyimi ayrıcalıklı bir lokasyonda ayrıcalıklı bir ortamla birleştiren bir DHI saç ekimi kliniğidir.

DHI Saç Ekimi prosedürü tam olarak nedir?

DHI veya Direct Hair Implantation, enseden ayrılmaya dirençli saç köklerinin birer birer implanter kalemle alınarak saç ekimi yapılacak bölgeye direkt olarak ekildiği bir saç ekim yöntemidir.

Saç ekiminde çeşitli estetik ve teknik gereksinimleri karşılamak için geliştirilen yeni yöntemler sonucunda tedavi seçenekleri genişlemektedir. DHI tekniği bu yeniliğin ve güncel saç ekimi tekniklerinin en güzel örneğidir. Ayrıca teknolojik gelişmeler saç ekimini herkes için erişilebilir hale getirirken saç ekiminde de trendi yakalamaktadır.

FUE DHI Saç Ekimi Olarak Safir Zayıf ekime sahip kişiler bile, bölgede donör saç kullanılarak minimal invaziv saç ekimi tekniklerinden yararlanabilir. Modern saç ekimi teknikleri, donör alanını en üst düzeye çıkarmanıza olanak tanır.

Bu gelişmeler saç ekiminde son yıllarda yakaladığımız olağanüstü doğallıkta önemli rol oynamıştır. Daha sık saç ekimi yapılması arayışı içinde geliştirilen DHI choi pen tekniği gibi yöntemler saç ekimi alanında harikalar yaratmaktadır. Saç ekiminin başarısı, işleme olan ilgiyi her geçen gün artırmaktadır.

 

DHI Saç Ekimi tekniği saç ekiminde nasıl kullanılır?

Saç ekimi için DHI tekniği, lokal anestezi altında, tıraşlı veya tıraşsız olarak yapılabilir. DHI kalemi, donör bölgeden alınan saç köklerinin doğrudan alıcı bölgeye nakledilmesi için kullanılır.

Donör alan foliküler ünitesi Choi iğnesinin içine yerleştirilir. 40-45 derece açı yapacak şekilde farklı çaplardaki iğneler üzerine yerleştirilen uygun kalınlıktaki saç kökleri önceden oluşturulan planlamaya göre tek tek taranan bölgeye ekilir. Choi'nin iğnesi aynı anda saç kökünü iter ve saç derisinde açtığı kanala yerleştirir.

DHI saç ekimi operasyonlarında en az iki Choi kalemi ve ortalama 10-12 farklı Choi ucu kullanılmaktadır. Operasyon öncesinde saçın kalınlığına göre farklı çapta uçlar ve kalemler seçilir.

DHI tekniği ile bölgesel saç dökülmesi, alın daraltma, saç kalınlaştırma gibi çeşitli saç ekimi operasyonlarının yanı sıra önemli miktarda saç dökülmesi de tedavi edilebilmektedir. Bu özelliklerinden dolayı DHI saç ekimi yöntemi başarılı bir saç ekimi şansını arttırmaktadır. Saç dökülmesinin erken dönemlerinde koruyucu saç ekimi operasyonunun planlanması için Choi yöntemi tercih edilir.

DHI Saç Ekimi Öncesi

Saç ekimi ameliyatı öncesi hastanın saç ekimi ve saç dökülmesi konusunda bilinçlenmesi çok değerli bir süreçtir. Saç ekimi öncesi sürecin tamamlanmaması bilgi eksikliğine ve hastanın beklentilerinin anlaşılamamasına neden olur.

Saç ekiminde gerçekçi beklentilerin karşılanması hem saç ekim merkezi hem de hasta için kritik öneme sahiptir. Saç ekimi sırasında iletişimsizlik nedeniyle hastayı mutsuz edebilecek sorunların başarılı bir saç ekimi sürecini gölgelemesini istemiyoruz.

Cayraclinic'te DHI saç ekimi öncesi süreç, online başvuru ile başlar ve saç ekimi işleminden sonraki bir yıl boyunca hasta takibi ile devam eder.

 

Online DHI Saç Ekimi Başvurusu/Saç Ekimi Randevusu

Saç ekimi yaptırma kararının ardından en iyi saç ekimi kliniği arayışı başlar. Bu noktada hastalarımızla yollarımız kesişiyor. Online başvurunuzun ardından sizinle iletişime geçen ekibimiz, saç dökülme öykünüzden yola çıkarak saç dökülmenizin nedenlerini anlamaya çalışır ve ameliyat öncesi sorularınız cevaplanır.

Türkiye'de DHI saç ekimi için uygun bir aday olduğunuz belirlendikten sonra randevunuz planlanacaktır.

 

DHI saç ekimi bana uygun mu?

DHI saç ekimi öncesinde kişisel danışma gereklidir.

Saç ekimi işlemi öncesinde DHI Choi Pen tekniği ile detaylı bir muayeneden geçeceksiniz. Bu noktada genel cerrahi protokolü kullanılarak ameliyata engel bir sağlık sorunu olmaması sağlanır. Gerekli kan tetkikleri ve tetkikler yapılırken donör saha analizi yapılır.

Saç ekiminde potansiyel saç dökülmesi ve hasta memnuniyeti için hastanın yaşı ve saç dökülme tipine göre kapsamlı bir kişisel danışma kritik öneme sahiptir.

 

DHI saç ekimi hazırlığı

Saç ekimi operasyonu geçirmeden önce antikoagülanlar kesilmelidir.

Alkollü içki tüketimi ve sigara: İşlemden birkaç gün önce sigarayı bırakmalısınız.

Kliniğe herhangi bir alerji, kronik hastalık veya düzenli olarak aldığınız ilaçlar hakkında bilgi vermeniz istenecektir.

Kadınlar saç ekimi öncesi saç boyası veya kına kullanmaktan kaçınmalıdır.

Saçlı deride egzama ya da başka bir deri hastalığı varsa operasyon öncesi dermatolog tarafından tedavi edilmelidir.

 

DHI Saç Ekimi Planlaması

Saç ekiminin estetiğini geliştiren tek şey saç ekimi teknikleri değildir; saç ekimi tekniklerini kusursuz bir şekilde uygulamamızı sağlayan planlamadır. Planlama, operasyonun yönetiminden ve saç ekiminin estetik yönünden sorumludur diyebiliriz.

Aşağıda, DHI saç ekimi operasyon planlamasının içeriğinin kabaca bir taslağı yer almaktadır:

  • Ekilecek alanlara göre donör bölgeden alınacak greft sayısını hesaplayın.

  • Ekilecek saç köklerini alıcı bölgelere yerleştirin.

  • Doğal büyüme yönleri ve saç köklerinin açıları hesaplanır.

  • Bir saç çizgisi yapın.

  • DHI Saç Ekimi Ameliyatı

 

DHI saç ekimi öncesi:

DHI saç ekimi işlemi öncesinde uygulama bölgeleri lokal anestezi ile uyuşturulur. Saç kökleri donör bölgeden tek tek alınıp kalınlıklarına göre uygun choi uçlu iğnelere yerleştirildikten sonra, saç ekimi planlamasına göre doğrudan alıcı alana aynı şekilde tek tek ekilir.

DHI saç ekimi prosedürü tipik olarak 6-8 saat sürer. Alın küçültme işlemlerinde bu süre kısaltılabilir. Kadınlarda saç ekimi öncesi planlama aşamasında saç ekimi, saç uzatma, tıraşsız saç ekimi gibi operasyonların kesin süresi belli olur.

DHI saç ekimi ameliyatı öncesinde hasta, Esha Sağlık Grubunde işlemin tüm detayları hakkında bilgilendirilir. Ameliyat sonrası dönem hakkında bilgi var.

 

DHI Saç Ekimi Ameliyatı | DHI Saç Ekimi Sonrası

DHI saç ekimi ameliyatından bir veya iki gün sonra yara bakımı ve ilk yıkama yapılır. Saç köklerinin sağlığı incelenir. Bu aşamadan sonra yavaş yavaş rahatlarsınız. DHI saç ekiminden sonraki ilk birkaç gün en hassas olanıdır. Hasta ikinci günden sonra ülkesine dönebilir.

DHI Saç Ekimi Sonuçları

Ortalama olarak, bir saç ekiminin sonuçlarını görmek bir yıl sürer. DHI saç ekimi öncesi sonrası fotoğrafları saç ekiminden en az 1-2 yıl sonra çekilir.

DHI Saç Ekiminden 10 – 15 Gün Sonra

Yaralar iyileşir ve kabuklar iki hafta sonra düşer. İyileşme sürecinin en hassas aşaması geride kaldı.

DHI saç ekiminden 1 ila 3 ay sonra

Bu süre zarfında ekilen saç köklerinden çıkan zayıf saçlar büyür ve darbe ile tamamen dökülür. Estetik açıdan bazı zorluklar olsa da tümseklerin dökülmesi yeni saçlarınızı geri almak için henüz çok erken olduğunun bir göstergesidir.

 

3 ila 6 Ay DHI Saç Ekimi

Ekilen saç kökleri yeni yerlerinde güçlenmekte ve kalıcı saçlarınız çıkmaya başlamıştır.

8 Aydan 1 Yıla DHI Saç Ekimi

Saçlarınız artık geri çekilmiştir. Saçlarınızı şekillendirerek, uzatarak veya keserek eğlenceli vakit geçirebilirsiniz.

Tıraşsız Saç Ekimi

Saç ekimi sırasında tıraş olmak daha sağlıklı ve konforlu bir işlem ile sonuçlanır. Tıraşsız saç ekiminde enfeksiyon riski çok daha düşüktür. Kadınlarda saç ekimi söz konusu olduğunda ise tıraşsız saç ekimi, hastanın saç ekimi ameliyatına odaklanmasında önemli bir etkiye sahiptir.

Tıraşsız saç ekimi, saçlarını kazıtmak istemeyen bayanlar için harika bir alternatif yöntemdir.

DHI Saç Ekim Tekniğinin Faydaları

Choi kalemleri, saç ekimi sırasında doku hasarını azaltan, DHI sanatındaki yara iyileşme sürecinin hızlı ilerlemesini sağlayan cerrahi aletlerdir.

DHI kalem tekniği daha sık ekim yapılmasına olanak sağlar.

DHI saç ekimi tekniğinde saç köklerinin dışarıda geçirdiği süre azaldığı için greft ölüm oranı düşüktür.

Küçük kesilerin kanama riskini azaltma gibi önemli bir avantajı vardır.

DHI tekniğinin bir diğer önemli avantajı ise tıraşsız saç ekimidir.

 

DHI Saç Ekim Tekniğinin Dezavantajları

DHI diğer yöntemlere göre daha pahalıdır.

Deneyimsiz personel tarafından yapılan operasyonlar, istenmeyen komplikasyonlara veya başarısız saç ekimi sonuçlarına neden olabilir.

DHI, yoğun tecrübe gerektiren ve yüksek estetik risk taşıyan bir saç ekimi tekniğidir.

DHI Saç Ekimi Fiyatları 2022

DHI, mevcut en pahalı saç ekim prosedürlerinden biridir. DHI saç ekimi fiyatları FUE'ye göre daha yüksektir.

Uygulamaya özel Choi kalemleri ve Choi uçları DHI tekniğinin maliyetini arttırmaktadır. Ayrıca Choi Pen, işçilik maliyetine yansıyan cerrahi deneyim gerektirir. Tüm bu faktörleri bir araya getirdiğimizde DHI saç ekimi için büyük bütçeler ile karşılaşmaktayız.

Türkiye'de saç ekiminin faydaları, Türkiye'yi dünya çapında saç ekimi için popüler bir destinasyon haline getirmiştir. DHI gibi yüksek fiyatlı saç ekimi uygulamaları için Türkiye çok daha cazip bir destinasyondur.

Dünyanın saç ekimi başkenti olan Türkiye'de DHI saç ekimi 1.500 ile 4.000 Euro arasında değişiyor.

DHI Esha Sağlık Grubu Saç Ekimi

Çayra kliniği, Türkiye'de son teknoloji saç ekim teknikleri ve yaklaşık yirmi yıllık profesyonel deneyim sunan birkaç saç ekimi kliniğinden biridir. İstanbul'da DHI saç ekimi ile saçlarınıza kavuşmak istiyorsanız, bunun için birlikte çalışabiliriz.

Bayan DHI Saç Ekimi Uygulamaları

DHI gibi minimal invaziv saç ekim teknikleri sayesinde saç ekiminden faydalanan kişi sayısı teknoloji ilerledikçe artmakta ve saç ekiminde yapılabileceklerin sınırı genişlemektedir.

DHI tekniği tıraşsız saç ekimi işlevinden dolayı kadınlarda saç ekimi için son derece kullanışlı bir yöntemdir.

Çözüm:

Esha Sağlık Grubu , on yılı aşkın tecrübesi ile saç dökülmesi tedavisinde en iyi saç ekimi hizmetlerini, özellikle de Türkiye'nin en iyi saç ekimini sunmaktadır.

bottom of page