top of page
Kuaförde

Saç Analizi

Saç Analizi : Saçınızın Sağlığını Anlamak İçin Kapsamlı Bir Kılavuz

Çoğu insan gibiyseniz, muhtemelen herhangi bir günde iyi veya kötü görünüp görünmediğinin ötesinde saçınızın sağlığı hakkında fazla düşünmezsiniz. Bununla birlikte, saçınızın aslında genel sağlığınız hakkında pek çok şeyi açığa çıkarabileceğini biliyor muydunuz? İşte burada Saç Analizi devreye giriyor. Saç analizi ihtiyaçlarınız konusunda size yardımcı olacak güvenilir bir klinik arıyorsanız, Esha Sağlık Grubu mükemmel bir seçimdir.

 • Facebook
 • Twitter
 • LinkedIn
 • Instagram

Saç Simülasyonu

Saç Analizi : Saçınızın Sağlığını Anlamak İçin Kapsamlı Bir Kılavuz

Çoğu insan gibiyseniz, muhtemelen herhangi bir günde iyi veya kötü görünüp görünmediğinin ötesinde saçınızın sağlığı hakkında fazla düşünmezsiniz. Bununla birlikte, saçınızın aslında genel sağlığınız hakkında pek çok şeyi açığa çıkarabileceğini biliyor muydunuz? İşte burada Saç Analizi devreye giriyor. Saç analizi ihtiyaçlarınız konusunda size yardımcı olacak güvenilir bir klinik arıyorsanız, Esha Sağlık Grubu  mükemmel bir seçimdir.

Saç Analizi, vücudunuzdaki herhangi bir dengesizliği veya eksikliği belirlemek için saçınızın yapısını inceleyen invazif olmayan bir testtir. Test sırasında saçınızdan küçük bir numune alınır ve demir, çinko ve magnezyum gibi çeşitli besin ve minerallerin yanı sıra zamanla vücudunuzda birikmiş olabilecek ağır metaller ve toksinler açısından analiz edilir.

Saç Analizinin sonuçları, vücudunuzun beslenme durumu ve genel sağlığı hakkında değerli bilgiler sağlayabilir. Örneğin, analiz belirli bir besin maddesinde eksikliğiniz olduğunu gösteriyorsa, bunu diyet veya takviye yoluyla gidermek için adımlar atabilirsiniz. Aynı şekilde, test belirli toksinlere yüksek düzeyde sahip olduğunuzu ortaya çıkarırsa, bu toksinlere maruz kalmanızı azaltmak ve sağlığınız üzerindeki etkilerini en aza indirmek için adımlar atabilirsiniz.

Esha Sağlık Grubu 'te uzmanlardan oluşan ekibimiz, saçınızın sağlığını anlamanıza yardımcı olmaya ve benzersiz ihtiyaçlarınıza göre size kişiselleştirilmiş öneriler sunmaya kendini adamıştır. Doğru ve güvenilir sonuçlar sağlamak için en son teknoloji ve teknikleri kullanıyoruz ve test sonuçlarını ve bunların sağlığınız için ne anlama geldiğini net bir şekilde anlamanızı sağlamak için yolun her adımında sizinle birlikte çalışıyoruz.

 

Saç analizi nedir?

Saç Analizi şunları içerir:

 • Saç veya saç derisindeki sorunları belirleme.

 • Bu sorunların nedenlerinin belirlenmesi.

 • Gelecekteki olası sorunları belirlemek ve çözüm bulmak.

 

Kişi saç analizi yaptırdıktan sonra saç derisini ve saç tellerini kapsamlı bir şekilde anlayabilir. Saç analizinde saçın tipini, saçın kalitesini, saçın ne zaman ve nasıl çıktığını, saç dökülmesinin nedenlerini ve saç derisi problemlerini tespit ediyoruz. Kişinin yaşadığı soruna göre uygulanan analiz türleri farklılık gösterebilmekte; cihazlı veya cihazsız olabilirler.

Türkiye'de Saç Analizi Ağrılı mı?

Türkiye'de saç analizi yaptırmak acı verici değildir. Prosedür herhangi bir ağrılı araç içermez. Daha çok saç genlerindeki minerallerin basit bir analizidir.

 

Saç analizi ne kadar doğru?

Saç analizi, sizin, saçınızın ve saç derinizin genel sağlığı hakkında son derece doğru bilgiler verir.

 

Kimler saç testi yaptırmalı?

Saç analizi her yaştan kişinin saçlı deri ve saçlarından yapılabilmektedir. Saç sorunu olmayan kişiler için saç analizi yaptırmak faydalı olabilir. Böylece ileride oluşabilecek saç sorunlarının erken bir aşamada önüne geçilebilir. Ve doğru ürünlerle mükemmel saç koruması sağlayabilirler.

 

Saç Analizi ile ilgili herhangi bir risk/komplikasyon var mıdır?

Süreci içeren herhangi bir risk veya komplikasyon yoktur.

 

Türkiye'de saç analizi yaptırarak neler tespit edilebilir?

 • Saç dökülmesinin nedenleri: Androgenetik alopesi, mantar.

 • Saçlı deri hastalıkları: Ciltte yağlı saç derisi, seboreik dermatit, egzama gibi sorunlara rastlanabilir.

 • Saç Yoğunluğu: Saçın kafa derisini kaplama derecesi, kafa derisinin içerdiği saç miktarına bağlıdır.

 • Saç kalınlığı ve şaft yapısı: Saçın kalınlığı ve şekli belirlenir. Kıl şaftı kusurları bazen saç kalınlığında tespit edilebilir.

 

Türkiye'de Saç Analizinde Tespit Edilen Sık Karşılaşılan Sorunlar

Saç dökülmesi türlerini anlamak için kapsamlı bir saç analizi yapılması gerekir. Saç analizi, saç dökülmesine neyin neden olduğunu bulmanıza yardımcı olabilir ve önlem almanıza olanak tanır.

Bu analiz sırasında fark edilebilen bazı cilt bozuklukları şunlardır:

 • Saç kaybı,

 • Saç rengi ve vücut bozukluğu

 • Kepek,

 • Matlık ve Sertlik,

 • Saçkıran ve

 • Seboreik dermatit.

 

Saç analizi uygulamasından elde edilen veriler, saçlı deri ve bölgesel saç analizinden elde edilen bilgilerle birleştirilerek, sorunun saç mı yoksa saç derisi mi, bölgesel mi yoksa hormonlarla mı ilgili olduğuna göre sorunun ciddiyeti belirlenir.

Saç analizinin temel amacı, uzman doktorun daha az önemli saç bozukluklarını elemesinde yardımcı olmaktır. Analiz yoluyla ortaya çıkan sorun esastır. Uzman bu sonuçlara dayanarak tanı koyar ve gerekli tedavileri önerir.

Saç incelmesi ve düşen saç dahil olmak üzere saç dökülmesi belirtileri en çok dikkat edilmesi gereken durumlardır. Bu durumun erken teşhisi tedaviyi mümkün kılsa da, hemen çözüme kavuşturulmazsa ileriki yaşlarda psikolojik olarak etkilenebilirsiniz.

Kafa derisindeki diğer lezyonlar arasında hemanjiyomlar, genital siğiller ve hatta deri altı yüz şişlikleri bulunur.

 

Türkiye'de Saç Analizi Yaptırmanın Avantajları

Kadınlarda saç dökülmesi vakalarının çoğunda sorun erkek tipi saç dökülmesidir (MPHL). Stres, hormonal bozukluklar, beslenme yetersizlikleri ve genetik saç dökülmesi de saç dökülmesine neden olabilir. Eğer bir sorun varsa genetik ya da başka sebeplerden kaynaklanıp kaynaklanmadığını saç analizi ile doktora gösterebilir. Ayrıca saç analizi, saç dökülmesinin boyutunun anlaşılmasına yardımcı olur. Genetik saç dökülmesi üzerinde geniş kapsamlı etkileri olan faktörler arasında mikro besin eksiklikleri özel bir öneme sahiptir.

Türkiye'de~ İzmir, Antalya ve İstanbul'da Saç Analizi Maliyeti Ne Kadar?

Türkiye'de  saç analizi yaptırmak ücretsizdir  . Sonuçlara bağlı olarak, doktor ve hasta birlikte tedaviler veya saç ekimi gibi bir hareket tarzı belirleyebilir.

 

Sıkça Sorulan Sorular

Türkiye'de Saç Analizi için beklerken ne yapabilirim?

İşlemlerinizi beklerken Türkiye'deki tarihi yerlerin ve plajların tadını çıkarabilirsiniz.

Türkiye'de Saç Analizi Yaptırmanın Faydaları Nelerdir?

Esha Sağlık Grubu  Türkiye'de sağlık ve turizmi birleştiriyor. Ayrıca uzman doktorlar da sunuyoruz

diğer ülkelere göre uygun fiyatlar.

Türkiye seyahatimden önce ne hazırlamalıyım/paketlemeliyim?

Ülkenizin düzenlemelerine bağlı olarak vizeye ihtiyacınız olabilir. Ayrıca, Türkiye'deki konaklamanız için uygun kıyafetleri yanınıza almanız iyi bir fikirdir.

Türkiye'de Saç Analizi yaptırmak için beklerken nerede kalabilirim?

Beş yıldızlı otellerimizde konaklayabilirsiniz. Türkiye'ye gelmeden önce odanızı sizin için ayıracağız.

Türkiye'de doktorlar İngilizce konuşuyor mu?

Türkiye'deki doktorların çoğu İngilizce konuşur veya iletişim kurmanıza yardımcı olacak bir asistanı vardır.

Türkiye'de Saç Analizi yaptırırken refakatçi getirmem gerekir mi?

Bir refakatçi getirebilir veya süreç boyunca size destek olacak ekibimizle çalışmayı seçebilirsiniz.

Türkiye'de Saç Analizi yaptırmak ne kadar sürer?

Esha Sağlık Grubu 'te profesyonel doktorlarımız tarafından işlemin tamamlanması genellikle bir saat sürmektedir. Tüm yolculuk yaklaşık 3-6 gün sürer.

Paketi satın aldıktan sonra herhangi bir şey için ekstra ödeme yapmam gerekiyor mu?

Pakete dahil olan her şey ücretsiz olacak. Yemek ve eğlence gibi diğer ücretler için cebinizden ödeme yapmanız gerekebilir.

Türkiye'de ulaşım yolları nelerdir?

Sizi VIP aracımızla havalimanından alıp otelinize bırakıyoruz ve ardından otelden kliniğinize bırakıyoruz.

Neden Bizi Seçmelisiniz?

Esha Sağlık Grubu 'te en iyi sonucun alınabilmesi için gerekli modern ekipmanlara sahip uzman doktorlarımız tarafından uygulanan uygun teknik ile neredeyse ağrısız ve hızlı bir şekilde iyileşme sağlanmaktadır.

bottom of page